Medyum Nihat İFŞA

MEDYUM NİHAT GERÇEKLERİ

MEDYUM NİHAT’IN ATTIĞI YALANLAR VE DOĞRULAR

Öncelikle şunu söyleyelim; Medyum Nihat kendisine çok iyi ambalaj yapmış bir dolandırıcıdır.

Ancak bu dolandırıcılık ve sahtekarlığını süslü yalanlarla öyle bir gizler ki, cahil ve saf insanlar ilk bakışta bundan etkilenir.

Oysa biraz düşününce ve araştırınca salladığı yalanların ne kadar çocukça olduğu ortaya çıkıyor.

MEDYUM NİHAT’IN YALANLARINI ORTAYA DÖKMEYE BAŞLAYALIM.

  1. Sitesindeki fotoğraflar sahtedir.

Bunu zaten çoğu kişi tahmin ediyor. Ancak tahminden öte ispatı var. Sitesinde yayınladığı sözde büyü videolarında, Medyum Nihat’ın yüzü hariç gövdesi ve kolları gözüküyor. Özellikle 2 numaralı videoda aynadan gözüken, şişman bir kişi. Oysa sitede “benim” diye yayınladığı fotoğraflardaki, zayıf bir manken.

Medyum Nihat’ın “benim” diye koyduğu fotoğraf.
Aynadan gözüken “gerçek” Medyum Nihat

 

 

 

 

 

 

Aynadan gözüken “gerçek” Medyum Nihat

2. “Dizide senaristlik yaptım” yalanı

Medyum Nihat sitesinin ana sayfasında, “The Mentalist” isimli bir Amerikan TV dizisinde iki sezon danışmanlık yaptığını ve jenerikte de isminin “Assistant Screenwriter: Psychic Medium Nihat” olarak geçtiğini iddia ediyor. Diziye Dizipub gibi sitelerden erişebilirsiniz. İlk 2 sezonda jenerikte Nihat diye birinden bahsedilmiyor. Bununla yetinmeyip, kesin emin olmak istiyoruz : IMdb yani internetin en büyük dizi / film veri bankası olan siteden The Mentalist dizisinin full cast yani ekip bilgisine bakıyoruz. 7 sezonluk dizide görev almış, jenerikte ismi geçmeyenler de dahil HERKES burada var, hatta bir bölümde golf sahnesi için oyunculara golf sopası tutmayı öğreten adamın bile ismi var, bizim Nihat’ın yok. 🙂 İlginç. Tabi kendisine sorarsanız, “yapımcı şirket ismimi oradan silmiş” der ama internette dizinin bölümlerini izleyin, yine yok.

3. “Amerika’da yaşadım” yalanı

Burada yalancılık cahillikle birleşiyor ve komik bir hal alıyor. Birincisi, “Amerika’da yaşadığım yerler” arasında saydığı Toronto, Amerika’da değil, apayrı bir ülke olan Kanada’nın başkenti 🙂 Ayrıca yaşadığı ve çalıştığı eyaletleri yazarken önüne bir ABD haritası alsaymış, daha mantıklı sallayabilirmiş. Aynı anda yaşadığı ve çalıştığı, ofis açtığı vb. iddia ettiği eyaletlerden New Jersey Amerika’nın en batı ucunda, Washington ise taaa en doğu ucunda. İkisinin arasında 4500 kilometreden fazla bir mesafe var. Gözünüzde canlandırmanız için örnek verelim; Türkiye’nin en doğusu ile en batısı arasındaki mesafe ortalama 1500 kilometre. Yani boylamasına üç tane Türkiye eder.

Toronto Amerika’da değil ama çaktırmayın.
New Jersey & Washington arasındaki mesafe

 

 

 

 

 

 

 

Nihat’ın Amerika’da yaşamasının yalan olmasına bir başka örnek ise berbat ötesi İngilizcesi. Büyü videolarındaki ses eğer gerçekten kendisine aitse, orada konuştuğu ve metinler okuduğu berbat İngilizce ile Washington’da ekmek alamaz, aç yatar.

4. “Kabala biliyorum” , “İbranice biliyorum” yalanı

İbranice, dünyanın en zor dillerinden biri. Öyle ki, bugün İsrail dışındaki Yahudi topluluklarında İbranice bilme oranı neredeyse sıfır. İbraniceyi sadece Yahudi din adamları ve özel ilgisi olanlar biliyor. Bir yukarıdaki maddede değinmiştik, İngilizcesi bu kadar kötü olan ve 7 yıl Amerika’da yaşadığını iddia edip, İngilizce telaffuz öğrenememiş birisi, İbranicede adını söyleyemez.

Zaten “kabala ayini” diye yutturmaya çalıştığı sözde büyü videosunda ve diğer videolarda duyulan ses, aksanlı, kötü telaffuzlu ve boğuk bir İngilizce. O kadar berbat ki, ne dediği tam olarak anlaşılamıyor ancak İncil’den pasajlar ya da saçma sapan New Age dini sitelerinden alınma pasajlar olabilir.

Ama elbette sitesini gezen cahil ve saf insanlar, bu sesleri Arapça, İbranice ya da kadim bir başka dilde dualar, sihirli tılsımlar zannediyor.

Zamanımız oldukça Medyum Nihat’ın yalanlarını belgeleriyle çürütmeye devam edeceğiz.

Ha bu arada; Medyum Nihat Amerika’da medyumların polislere yardım etmesinin zorunlu bir görev olduğunu sallamış. Bu elbette yalan. Hatta resmi polis güçlerinin medyum, falcı vb. şarlatanlardan yardım alması Amerikan yasalarına göre suç. Bununla ilgili de dünya çapındaki değerli bir bilim insanı olan Sevil Atasoy’un Hürriyet gazetesinde çıkan şu yazısını okuyabilirsiniz.